Czym kierować się podczas wyboru mebli dla swojego mieszkania?

2016-01-18

Jeżeli stoisz przed wyborem odpowiedniego umeblowania dla swojego mieszkania, powinieneś wziąć kilka czynników pod uwagę. Taki wybór to inwestycja na lata, ale na naszym małopolskim rejonie nie brakuje salonów, w których pracownicy udzielą Ci profesjonalnej porady i wsparcia podczas Twoich zakupów. Jednak przed odwiedzinami salonów meblowych powinieneś zadać sobie kilka pytań, które pomogą Ci skompletować idealne rozwiązania w tym zakresie.

Jaka jest powierzchnia i rozmieszczenie pomieszczeń w moim mieszkaniu?

To pytanie już na samym początku pomoże Ci wyeliminować rozwiązania, które nie będą nadawały się do Twojego domu. Jeżeli metraż jest dość mały, a pomieszczenia dość ciasne, warto będzie zainwestować w meble mniejszych rozmiarów, które pomogą Ci zachować większą przestrzeń zarówno fizycznie jak i pod względem wizualnym. Przy większych metrażach można trochę zaszaleć, pamiętając jednak, aby nie przedobrzyć, nie pozbawić się funkcjonalności poszczególnych pomieszczeń. W tym względzie warto poradzić się doradcy w sklepie, a najlepiej skorzystać z dodatkowego pomiaru swojego domu lub mieszkania, dzięki czemu będziemy mieli pewność, na co możemy sobie pozwolić.

Jaki rodzaj drewna?

Meble z Krakowa obfitują w mnogość poszczególnych gatunków, dzięki czemu dostaniesz tu zarówno modele zrobione z dębu, sosny, orzecha czy jesionu. Wybierając poszczególne gatunki powinieneś jednak dobrze się zapoznać ze specyfiką każdego z nich i dobrze przemyśleć swój wybór pod kątem wytrzymałości oraz żywotności poszczególnych rodzajów drewna.