Materac na dobre spanie

2016-01-15

Sen to czas, w którym cały nasz organizm i ciało odpoczywają i regenerują siły. Bez dobrego snu człowiek nie mógłby sprawnie funkcjonować, a najprostsze czynności przychodziłyby mu z wielkim trudem. Dlatego warto zadbać o jego jakość, a najprostszym na to sposobem jest wybór odpowiedniego materaca, który może nam zagwarantować wygodne chwile odpoczynku. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru?

Twardy czy miękki?

Każdy z nas ma swoją ulubioną pozycję podczas snu, która może nam wskazać odpowiedź na to pytanie. Ludzie lubiący spać na plecach powinni mieć zapewnioną większą stabilizację, dlatego powinni wybrać materace o twardszym podłożu niż osoby lubiące spać w pozycji bocznej.
Innym kryterium wyboru twardości materaca jest waga osoby, która będzie go użytkować. Tak, więc osoby nieprzekraczające 80 kg powinny wybrać materac o klasie grubości h2, osoby powyżej 80 kg materac klasy grubości h3, a dla osób przekraczających 100 kg warto wybrać materac klasy h4.

Połóż się i wypróbuj

Jako, że wybierasz materac na lata, warto przełamać swoją nieśmiałość i wypróbować go w sklepie jeszcze przed dokonaniem zakupu. Tylko tak możesz poczuć czy akurat ten egzemplarz będzie odpowiadał Twoim wymaganiom w 100 procentach. Nie śpiesz się i poleż trochę zmieniając, co jakiś czas pozycję. Jeżeli jesteś w pełni usatysfakcjonowany komfortem danego modelu i czujesz jak Twoje mięśnie się rozluźniają to znak, że ten materac jest właśnie dla Ciebie.

Meble takie jak łóżko są tylko elementem, który musi dobrze współpracować z dobrze dobranym wyposażeniem. Dlatego wybierając materace, warto poświęcić im dłuższą chwilę i dobrze wypróbować ich możliwości, przed zakupem.