Szafki do naszego domu

2016-01-13

Umeblowanie naszych pomieszczeń to bardzo często nie lada wyzwanie, które powinniśmy przeprowadzić w zgodzie z naszym charakterem, upodobaniami, stylem oraz możliwościami, jakie daje nam nasz metraż. Dobre zaplanowanie i przemyślenie tematu pozwoli nam zainstalować nowe meble w naszym mieszkaniu tak, aby było one funkcjonalne i przyjazne w użytkowaniu.

Od dziesięcioleci w każdym domu podstawowym elementem umeblowania są szafki, które pomagają nam zapanować nad wieloma przestrzeniami w domu. Najbardziej znane to te używane przez nas w kuchni. Dostępne dziś wzory i kolorystyczne motywy, znacznie się wzbogaciły i coraz częściej możemy spotkać naprawdę piękne i unikatowe rozwiązania, które wnoszą ożywienie do kuchennych wnętrz.

Na co zwracać uwagę

Podczas wyboru szafek należy zwrócić uwagę na ich pojemność i ilość dostępnych półek, a także na szerokość i wysokość poszczególnych egzemplarzy. Bardzo ważne jest też oczywiście drewno lub płyty użyte do ich produkcji. Jak wiadomo najlepsze są te zrobione z litego drewna, jednak ich cena jest dość wysoka i często do produkcji używa się laminowanych płyt wiórowych, którym można nadać piękne barwy i wzornictwo w nowoczesnym stylu.

Wybór szafek kuchennych powinien być dostosowany do reszty mebli kuchennych i zazwyczaj kupuje się gotowe segmenty, które wystarczy dostosować wymiarami do naszej kuchni. Jednak, że nawet najładniejszy komplet nie powetuje nam późniejszych problemów z przechowywaniem jedzenia i zastawy kuchennej w mało pojemnych szafkach, to powinniśmy sprawdzić wszystkie elementy, które kupujemy, aby nasza kuchnia była funkcjonalna i przyjemna w codziennych pracach.