Kupując meble dziecięce zachowaj ostrożność

2016-01-12

Jeżeli zbliża się termin przyjścia na świat pociechy, wszyscy tatusiowe zachodzą w głowę, czy można jeszcze coś zrobić by usprawnić pokój dziecięcy. Wielu z nas w takiej sytuacji zastanawia się czy wszystkie elementy mebli są bezpieczne i dobrze zamontowane tak, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo naszego dziecka. Dzisiaj parę porad, jakie meble kupować, aby maksymalnie zabezpieczyć nasze dziecko przed skaleczeniami i niespodziewanymi wypadkami.

Warto sprawdzić atesty i certyfikaty

Kupując łóżeczko dla dziecka koniecznie sprawdźmy czy posiada ono wszystkie niezbędne atesty polskich i europejskich urzędów sprawujących nadzór nad bezpieczeństwem dzieci. Tego typu mebelki są bardzo dokładnie sprawdzane przez specjalistów pod kątem wielu niebezpieczeństw, jakie mogą czyhać na małe dzieciaki. A, że pomysłowość małych urwisów jest ogromna, to testy są naprawdę wymagające i bardzo dokładne.

Wyprofilowane krawędzie

Bardzo ważny element tego typu mebli. Żadne łóżeczko czy szafka, do której dostęp będzie miała nasza pociecha nie powinno mieć ostrych kantów i niebezpiecznych elementów narażających nasze szczęście na skaleczenia lub groźne wypadki.

Wybierz mocne i trwałe materiały

Mimo, że dziecko jest małe i nie ma wielkiej siły, to nawet kilkukrotne uderzenie w część łóżeczka wykonanego z kiepskiej jakości materiałów może zakończyć się wyłamaniem jakiejś części. Jeżeli dojdzie do tego typu sytuacji, musimy bezzwłocznie wymienić mebel, gdyż każda złamana cześć może skaleczyć nasze dziecko. Zawsze najlepiej jest zapobiegać, dlatego warto zawczasu zdecydować się na meble dziecięce lepszej jakości wykonane z bardzo mocnych i trwałych materiałów.