Narzuty na łóżka - zastosowanie praktyczne i dekoracyjne

2016-01-27
Narzuty na łóżka to zwykle jeden z bardziej dekoracyjnych elementów sypialni. Nic więc dziwnego, że wiele osób zastanawia się, jak je wybierać. Na co warto zwrócić uwagę kupując tego typu ozdobę?

Narzuty na łóżko mogą pełnić także praktyczną rolę oprócz dekoracyjnej i warto zwrócić na to uwagę wybierając je. Grubsze narzuty sprawdzą się tam, gdzie w czasie zimnych dni konieczne jest używanie kołdry. Narzuta wykonana z cieplejszej tkaniny może doskonale ją zastąpić - zazwyczaj posiada podszewkę, a od zewnętrznej strony widoczne jest tak zwane pikowanie. Cieńsze narzuty nie posiadają poszewki - są jednowarstwowe- mogą być wykonane na przykład z akrylu. Sprawdzą się świetnie podczas upalnego lata, gdy i tak często konieczne jest zdjęcie tego typu elementów.

Zarówno w przypadku narzuty z cieńszego jak i grubszego materiału warto zwrócić uwagę, czy konieczne jest pranie jej w pralni chemicznej. O wiele bardziej praktyczne są te elementy pościeli, które można po prostu włożyć do pralki automatycznej lub chociaż samodzielnie wyprać ręcznie.

Wybierając konkretny komplet zawierający narzutę na łóżko warto zdecydować się na kolor, który przeważa w sypialni. Bezpieczne jest również zastosowanie mocniejszej barwy z tej samej gamy. Wybór zupełnie innego koloru nie musi być błędem, ale sprawi, że łóżko stanie się najbardziej widocznym elementem sypialni.