Zalety koców akrylowych

2016-04-19
Do niedawna większość ludzi posiadała w domu ciężkie, wełniane koce. Po upraniu, koce te nasączały się wodą i bardzo długo schły. Dziś, aby zastąpić ciężką wełnę, wykorzystuje się akryl zmieszany z bawełną (zobacz koce akrylowe na PodPierzyna.com). Im więcej akrylu w składzie, tym bardziej lekki i puszysty będzie koc.

Właściwości akrylu

Akryl nie mechaci się i wystarcza na bardzo długo pod warunkiem, że przestrzegamy zasad jego prania. Koc akrylowy pierzemy w temperaturze 40 stopni. Ponieważ ładnie zatrzymuje zapachy środków piorących, bardzo dobrze się go pierze w płynach do prania do tkanin delikatnych lub wełny-zyskuje miły, trwały zapach i miękkość w dotyku.

Koce akrylowe nie gniotą się, są bardzo ciepłe i lekkie w porównaniu do swoich tradycyjnych odpowiedników wełnianych czy nawet bawełnianych, do których dodano akryl. Akryl używa się także do wytwarzania odzieży wierzchniej - swetrów, czapek, szalików.

Koce akrylowe można znaleźć w wielu wzorach, kolorach i wielkościach. Są pakowane zwykle w foliowe walizeczki z suwakami i w nich najlepiej je przechowywać, kiedy nie są używane. Bardzo dobrze sprawdzają się nie tylko do okrywania siebie, ale także jako narzuty na łóżka czy kanapy, tworząc miłą, przytulną atmosferę, której śliskie i często sztywne materiały używane na narzuty nie są w stanie zastąpić.