Zestaw pościeli do łóżeczka

2016-05-15
Podczas kompletowania pościeli do łóżeczka dziecięcego należy wybrać kilka elementów, które będą składały się na cały zestaw. Wybór ten może być niełatwy, ponieważ obecnie na rynku mamy do czynienia z ogromną różnorodnością artykułów tekstylnych przeznaczonych dla dzieci.

W skład całego zestawu pościeli do łóżeczka wchodzi zazwyczaj poszewka na poduszkę oraz na kołderkę. Często do całego zestawu można dokupić także kocyk z pasującym wzorem, a także ochraniacze na szczebelki, czy prześcieradło. Wszystkie te elementy muszą być odpowiednio dopasowane do wymiarów łóżeczka.

Dobra jakość pościeli i jej nienaganne wykonanie sprawia, że będzie ona trwała i mimo wielokrotnego prania zachowa swój wygląd. Dobrej jakości ochraniacze na szczebelki są niezwykle potrzebne, ponieważ chronią niemowlę przed drewnianymi szczebelkami łóżka, ważne jest zatem, aby taki ochraniacz był dobrze przytwierdzony do szczebelków, nie załamywał się i nie odstawał. Gdy jest on odpowiednio dopasowany i przymocowany do łóżeczka, wówczas ten problem nie występuje.

Pościel do łóżeczka zawsze wykonana jest z miękkich, łagodnych dla skóry dziecka tkanin. Różnorodność wzorów i kolorów pozwala na wybór tego najbardziej odpowiedniego dla potrzeb klienta.