Wybór idealnej kołdry

2016-07-24
Planujesz w najbliższym czasie zakup nowej kołdry? Chcesz, aby posłużyła Ci na długie lata i zapewniała wysoki komfort snu? Jeżeli tak to przeczytaj poniższy tekst, a pewno jej wybór stanie się łatwiejszy.

Wybór odpowiedniej wielkości i grubości

Decydując się na kupno nowej kołdry musimy dobrać jej wielkość odpowiednio do naszego łóżka. Warto wziąć pod uwagę liczbę osób, która ma pod nią spać, gdyż każdy z nas wie jak denerwujące jest gdy kołdra jest zbyt krótka albo gdy nasz partner lub partnerka przeciąga kołdrę na swoją stronę łóżka, a my nie mamy pod czym spać. Wybór grubości jest również bardzo ważny, gdyż coraz więcej ludzi preferuje kołdry lekkie, które poprawiają nasz komfort snu.

Wybór wypełnienia

Na kwestię wyboru kołdry wpływa też rodzaj wypełnienia. Kołdry puchowe to jedne z najcieplejszych i najchętniej wybieranych, a kołdry antyalergiczne są kierowane do grona osób, które są alergikami.

Kołdra puchowa wykonywana jest puchu gęsiego lub kaczego. Jest bardzo lekka, ale jednocześnie bardzo dobrze izoluje przed zimnem. Dzięki jej właściwościom umożliwia odprowadzenie wilgoci oraz chroni przed przegrzaniem. Posiada również bardzo atrakcyjną cenę.

Kołdra z pierza jest nieco cięższa niż puchowa i nieco gorzej, lecz wciąż skutecznie chroni przed zimnem. Ze względu na pierze nie nadaje się dla alergików, o czym należy pamiętać.

Kołdry antyalergiczne są wspaniałym rozwiązaniem dla takich osób. Dodatkową ich zaletą jest to, że nie przyciągają kurzu ani roztoczy. Wadą jest natomiast ich wysoka cena.

Zakup kołdry to bardzo ważna sprawa, gdyż przykrycie,  które wybierzemy posłuży nam na około 5-6 lat. Powinniśmy także pamiętać o ich regularnym czyszczeniu według zaleceń producenta.