Jak wybrać dywaniki łazienkowe?

2016-08-22

Urządzając łazienkę, nie sposób zapomnieć o takich elementach jak dywaniki, które stanowią mały, ale bardzo ważny dodatek w tym pomieszczeniu, nie tylko wzbogacając jego aranżację, lecz także dbając o bezpieczeństwo jej użytkowników.

Dywaniki łazienkowe produkowane są z różnych materiałów, stąd czasem dość znaczne różnice w cenie. Warto zainwestować w taki, który będzie funkcjonalny i praktyczny. Pamiętajmy, że łazienka to pomieszczenie o sporej wilgotności, dlatego dywanik powinien być odpowiednio chłonny i szybko schnąć. Istotna jest też możliwość prania go w warunkach domowych, te które należy oddawać do pralni chemicznej będą dodatkowo pochłaniały czas i pieniądze.

Przed zakupem odpowiedniego dywanika warto dokładnie zmierzyć łazienkę. Jeśli ma nietypowy kształt, zamiast jednego większego dywanika, lepiej skomponować kilka różnych pod względem kształtu, które złożą się na ciekawą całość. Kolory dywaników łazienkowych dobierajmy do tych, które już są obecne we wnętrzu, ale można też postawić na jakiś mocno kontrastujący kolor, który ożywi pomieszczenie. Zanim kupimy jakiś dywanik zastanówmy się w jakim stylu posiadamy dodatki, jeżeli są to muszle, kwiaty, czy też geometryczne wzory warto podążać tym samym tokiem, by uniknąć chaosu w pomieszczeniu.