Pościel bawełniana a pościel z kory

2016-08-22

Chcąc zapewnić sobie komfortowy sen podczas zakupu pościeli warto zwrócić uwagę przede wszystkim na to, z jakiego materiału została wykonana. Jeśli pościel nie okaże się zbyt delikatna dla skóry i będzie niewygodna to można w zasadzie zapomnieć o prawidłowym wypoczynku. Obecnie największą popularnością wśród klientów cieszy się pościel wykonana z kory oraz z bawełny, dlatego też warto nieco bliżej przyjrzeć się zarówno pierwszej, jak i drugiej.

Pościel wykonana z kory
Pościel z kory to nic innego jak odmiana bawełnianej pościeli z tą różnicą, iż posiada ona tzw. gofrowaną fakturę, dzięki czemu nie jest konieczne jej prasowanie. Największą wadą takiej pościeli jest jednak fakt, iż jest ona dosyć szorstka w dotyku, a także ma dosyć ograniczoną przewiewność, co dla wielu osób jest niestety nie do zaakceptowania.

Pościel wykonana z bawełny.
Taka pościel, jeśli jest wykonana w całości z naturalnych włókien, jest niezwykle przyjemna dla ciała a ponadto, zapewnia prawidłową wentylację, dlatego też jej zakup jest z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Niezwykle istotny jest fakt, iż pościel bawełniana nie posiada w zasadzie żadnych wad, dlatego coraz większa liczba osób decyduje się na jej zakup.