Kołderka dla niemowlaka - zasady wyboru

2016-09-26
Wybierając kołderkę dla swojego dziecka, rodzice myślą w pierwszej kolejności o jej wypełnieniu. Mogą się zatem zdecydować na kołdry wełniane, bambusowe, puchowe albo zaopatrzone w pierze. Trzeba jednak mocno podkreślić, że nie jest to absolutnie jedyny parametr, jaki należy wziąć pod uwagę, aby dokonać właściwego zakupu.

Każda kołderka dla niemowlaka powinna posiadać odpowiednie pokrycie. Nie jest ono, tak jak wypełnienie, odpowiedzialne za zapewnienie dziecku optymalnego poziomu ciepła, ale za to odgrywa decydującą rolę dla żywotności samej kołdry. Najbardziej poleca się obecnie pokrycia teflonowe, właśnie ze względu na ich trwałość, a także właściwości antyalergiczne.

Druga istotna rzecz to informacja o przeszywaniu danej kołderki dla niemowlaka. Jeżeli kołdra nie będzie przeszywana, jej wypełnienie może się nieustannie przemieszczać (co zdarza się głównie wtedy, kiedy maluch się wierci). Zdecydowana większość osób woli tego unikać.

Ostatnią kwestię stanowi rozmiar kołderki i jej cena. Standardowy rozmiar to 90x120 cm, ale można także wybrać wersje mniejsze lub większe. Ceny wahają się - w zależności od jakości materiału - od kilkudziesięciu do kilkuset złotych.