Styl skandynawski - modny sposób na wnętrze

2016-11-21
Wiele osób kojarzy styl skandynawski z prostotą oraz wszechobecną bielą. Urządzanie wnętrz w Skandynawii w taki sposób miało na celu doświetlenie wnętrz oraz wizualne zapewnienie większej przestrzeni.

Meble skandynawskie ze sklepu dutchhouse.pl są funkcjonalne oraz estetyczne. W jadalni główną rolę odgrywa stół, który umożliwia rodzinie zjedzenie posiłku wspólnie. Życie rodzinne jest również widoczne na licznych zdjęciach, które powieszone są na ścianach. W salonie skandynawskie meble to przede wszystkim duża sofa w centralnym punkcie. Pozwala ona na wypoczynek, a także np. wspólną zabawę z dzieckiem czy spędzenie czasu z rodziną.

W stylu skandynawskim, dużą rolę odgrywa ekologia. Stosowanie ekologicznych i naturalnych materiałów to wykorzystywanie przede wszystkim drewna, bawełny i wikliny. Dzięki temu, wnętrza skandynawskie są niepowtarzalne i stylowe. We wnętrzach króluje biel oraz odcienie szarości. Inne kolory pojawiają się jedynie w formie dodatków.

We wnętrzach skandynawskich nie ma miejsca na bałagan. Mała ilość mebli oraz funkcjonalność szaf sprawiają, że każda rzecz ma swoje miejsce. Dodatkowo, nie ma miejsca na coś co jest niefunkcjonalne. Wszystko, co znajduje się w skandynawskim wnętrzu musi być estetyczne, praktyczne oraz użyteczne.