Zabezpiecz podłogę przed zarysowaniem!

2017-01-14
Krzesła obrotowe mają wiele atutów, które sprawiają, że są wyjątkowo chętnie stosowane we wszystkich biurach. Ergonomiczność, możliwość szybkiego przemieszczania się i zmiany ułożenia w znaczącym stopniu ułatwiają pracę biurową. Jednak, mają też pewne wady. Obrotowe kółeczka, zamontowane na dole krzesła, przesuwając się po podłodze z siłą naciska ciała osoby siedzącej na krześle, potrafią dosyć mocno zarysować parkiet, a nawet przyczynić się do ścierania warstwy zewnętrznej drewna i powodowania poważnych uszkodzeń paneli. Stosowane pod krzesło maty ochronne, mogą zapobiec temu procederowi.

Ważne żeby mata ochronna była w pełni bezpieczna dla zdrowia osób przebywających w pomieszczeniu, w którym się znajduje. mata ochronna pod krzesło powinna nie mieć zapachu, tak, by jej obecność w biurze nie była drażniąca. Istotne również, by materiał, z którego jest wykonana nie zawierał substancji, które mogą wywoływać reakcje alergiczne. Warto wybierać też takie produkty, które nie są łatwopalne, może to okazać się kluczowe podczas kontroli PIP.

Maty ochronne to przedmioty, które chronią parkiet przed zniszczeniem. Należy umieszczać je w miejsce, w którym stoją krzesła i przesuwają się po podłożu.