Zalety rolet rzymskich w aranżacji wnętrz

2017-05-15
Urządzenie estetycznego i funkcjonalnego mieszkania to duże wyzwanie. Aranżując wnętrza, bardzo często zapominamy o oknach – jeśli pomieszczenie ma wyglądać na wykończone, warto zadbać o ich estetyczny wygląd. Jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań są rolety rzymskie.

Rolety rzymskie – dlaczego są praktyczne?

Rolety rzymskie ze sklepu Mardom coraz częściej pojawiają się w naszych mieszkaniach. Cenimy je przede wszystkim za funkcjonalność. Sterowanie nimi jest wyjątkowo wygodne – mechanizm na łańcuszku umożliwia opuszczenie rolety na dowolną wysokość. Montując w oknach roletę rzymską, mamy pełną kontrolę nad poziomem osłony okna – to może być częściowo lub całkowicie zasłonięte. Innym plusem rolet w stylu rzymskim jest także łatwość czyszczenia. Zasłony można szybko zdjąć, żeby je przeprać i przywrócić im dawny blask.

Dekoracyjna rola rolet rzymskich

Rzymska roleta jest nie tylko funkcjonalna, ale też bardzo elegancka. Idealnie pasuje do większości wnętrz, dodając im szyku i sprawiając, że wyglądają na wykończone. Rolety rzymskie są bardzo oryginalne, dzięki czemu nadają wnętrzom niepowtarzalnego charakteru – dostępne w różnej kolorystyce i produkowane z różnej grubości materiałów, pasują do każdego pomieszczenia. Będą jednocześnie funkcjonalnym elementem wyposażenia, który zapewni nam intymność i bezpieczeństwo, oraz elementem dekoracyjnym wnętrza.

Czy warto zamówić rolety rzymskie na wymiar?

Zamawiając roletę rzymską, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Ważne jest dostosowanie rodzaju materiału do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli rzymska roleta ma pełnić głównie rolę dekoracyjną, możemy postawić na półprzezroczyste, lekkie tkaniny. Jeśli poszukujemy skutecznej zasłony, materiał nie może nadmiernie przepuszczać światła. Decydując się na zakup rolety, dokładnie zmierzmy wymiary okna. Najlepszym rozwiązaniem są rolety rzymskie na wymiar – te są idealnie dopasowane do okna, przez co ładnie się prezentują i są bardziej funkcjonalne. Rolety niedopasowane rozmiarem będą źle wyglądały, a przede wszystkim nie osłonią nas przed wzrokiem sąsiadów.