Industrialne czyli ciekawe

2017-05-26
Nietuzinkowe rozwiązania to coś, co dzisiaj docenia coraz więcej osób i nie ma się co dziwić, ponieważ dzięki nim można nadać charakteru każdemu wnętrzu.

Dzisiaj wraca do łask

Meble industrialne ze sklepu DutchHouse swój początek mają w latach 50-tych XX wieku, kiedy to w Stanach Zjednoczonych wykorzystywano pomieszczenia poprzemysłowe. Początkowo zajmowali je artyści, którzy nie mając finansów na odpowiednie meble zapełniali je wyposażeniem z fabryk, które znajdowali na ich terenie. Pojawiały się tutaj głównie elementy stalowe i drewniane, nieodłączny jest też beton. Razem tworzą jedną całość, która dzisiaj często jest naśladowana.

Metal numer jeden

Industrialne meble dzisiaj nabyć można w wielu sklepach czy salonach, a ich cechy charakterystyczne to prostota, duża funkcjonalność oraz oryginalność. Często stylizowane są na stary, powycierany metal, czasami w różnych kolorach, chociaż króluje tutaj głównie biel i czerń. Meble w stylu industrialnym świetnie sprawdzą się nie tylko w mieszkaniu czy domu, ale również w biurze lub lokalu użytkowym.
 
Wiele tego typu akcesoriów można wykonać samemu, zwłaszcza jeżeli ktoś ma do tego smykałkę. Przy odrobinie szczęścia i wyobraźni można stworzyć niesamowite wnętrze.