Modny i stylowy cokół meblowy

2017-06-20


Cokół meblowy to bardzo ważny element aranżacji wnętrz, który przez wiele osób jest niestety często lekceważony. Jeszcze kilka lat temu obowiązywała niepisana zasada, że cokoły meblowe powinno dobierać się zawsze do rodzaju podłogi. Przeważnie stosowano cokoły meblowe z identycznego materiału, jak posadzki. W dzisiejszych czasach jest do wyboru zdecydowanie więcej możliwości.

 Do czego służą cokoły meblowe?

 Cokół meblowy ma swoje funkcje estetyczne i praktyczne. W pierwszej kolejności zwracana się uwagę głównie na estetykę, ale aspekty praktyczne cokołów odgrywają zdecydowanie większą rolę. Cokoły doskonale zasłaniają brzydkie i nierówne nóżki, pod meblami i pozwalają zachować idealny porządek w mieszkaniu. Cokoły meblowe idealnie sprawdzają się przede wszystkim w kuchni, gdzie panuje zawsze duży bałagan i gdzie różnorodne nieczystości mogą przedostawać się pod szafki kuchenne.

 Wystrój wnętrza

 Według projektantów w jednym pomieszczeniu, powinno stosować się zawsze jeden rodzaj cokołów meblowych. Dzięki tej prostej zasadzie można doskonale podkreślić spójność wystroju wnętrz. Cokół meblowy, to jeden z tych elementów, którego najważniejszym zadaniem jest scalanie całości. W dzisiejszych czasach w modzie są przede wszystkim drewniane cokoły meblowe, które cieszą się zdecydowanie największą popularnością. Są bardzo trwałe i eleganckie, ale niestety posiadają zazwyczaj bardzo wysoką cenę.