Współczesne komody skandynawskie

2017-10-04

Komody to meble, które są niezwykle funkcjonalne ze względu na dużą pojemność. Jednocześnie mogą stanowić swoistą ozdobę dla danego pomieszczenia. Ze względu na dominujący obecnie w wystrojach wnętrz minimalizm dużą popularnością cieszą się komody w stylu skandynawskim z Edinos.pl.

Współczesne komody skandynawskie

Komody w pomieszczeniach goszczą już od wielu lat - kiedyś doceniane na dworach arystokracji czy w innych prestiżowych miejscach, obecnie znajdują się w niejednym domu, choć niczym nie przypominają mebli sprzed lat. Współczesne komody w stylu skandynawskim łączą w sobie surowość i minimalizm. Sprawdzą się nie tylko we wnętrzu w stylu scandi, ale także w modernistycznych czy industrialnych pomieszczeniach, a w niektórych przypadkach także jako uzupełnienie aranżacji w stylu prowansalskim.

Kolorystyka

Ze względu na stonowane kolory komody w stylu skandynawskim mogą znaleźć zastosowanie w wielu pomieszczeniach. Najczęściej spotykane są meble w odcieniach szarości czy czerni, które mogą stanowić zarówno tło dla aranżacji, jak i być akcentem w danym wnętrzu. Na popularności stopniowo zyskują także komody w kolorze białym, który nie tylko jest jedną z podstawowych barw nowoczesnego wystroju, ale przede wszystkim kojarzy się z czystością i porządkiem.