Na co zwrócić uwagę przy zakupie prześcieradła?

2017-10-24

Obok poszewek na poduszki i kołdrę, bardzo ważny jest także zakup odpowiedniego prześcieradła. Obecnie na rynku dostępny jest bardzo szeroki wybór prześcieradeł, dlatego czasem ciężko jest zdecydować się na jakieś konkretne. Na co więc przede wszystkim warto zwrócić uwagę?

Z gumką lub bez

Na polskim rynku dostępne są zarówno prześcieradła z gumką, jak i bez niej. Pierwszy typ jest szczególnie polecany, ponieważ wówczas prześcieradło nie zsuwa się z łóżka i nie marszczy się w nieestetyczny sposób. Najpopularniejsze są prześcieradła z gumką 180x200.

Rozmiar

Bardzo ważny jest także rozmiar. Wspomniane prześcieradło z gumką 180x200 idealnie nadaje się szczególnie do sypialni małżeńskiej, na podwójne łóżko. Jednak nie sprawdzi się już ono na łóżku pojedynczym, ponieważ nie będzie wyglądało szczególnie estetycznie. Dlatego zawsze rozmiar powinien być dobrany do wielkości materaca.

Materiał

Dostępne są również prześcieradła wykonane a różnych materiałów. Najpopularniejsze wydają się być te gładkie, bawełniane oraz frotowe, które są miękkie i nieco cieplejsze. Oprócz tego znaleźć można również prześcieradła wykonane z kory oraz satynowe, które są śliskie i nadają się zwłaszcza na szczególne okazje.

Kolor

Oczywiście nie bez znaczenia jest także kolor. Zawsze prześcieradło powinno być dopasowane do całej pościeli. Nie oznacza to oczywiście, że musi być tego samego koloru, ale powinno przynajmniej tworzyć z pościelą spójną całość.