Rożek niemowlęcy - idealny dla dziecka

2017-10-07

Kiedy dziecko przychodzi na świat, zarówno dla niego jak i dla rodziców zaczyna się pewien specyficzny czas. Z jednej strony niezapomniany i bardzo przyjemny, lecz z drugiej - dla obu stron jest to okres dość ciężkiej adaptacji do nowych warunków...

Rożek niemowlęcy - świetna pomoc


Dlatego też warto zainwestować w niemowlęcy rożek. Co to jest? Jest to kawałek tkaniny, w który możemy szczelnie zawinąć dziecko tak, że główka też jest zakryta - jednak za wyjątkiem oczywiście twarzy. Jakim cudem taki kawałek materiału ma nam w czymkolwiek pomóc?

Niemowlęcy rożek - zalety


Otóż należy zauważyć, że za pomocą rożka niemowlęcego jesteśmy w stanie pomóc maluszkowi odtworzyć warunki, jakie panowały w łonie matki. Opatulony dokładnie maluch mając zapewnione ciepło czuje się bezpiecznie i jest znacznie spokojniejszy. Dzięki temu łatwiej jest go przebrać. uśpić, czy wykonać przy nim podstawowe czynności pielęgnacyjne. 

Jak kupić rożek niemowlęcy?


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu rożka niemowlęcego? Przede wszystkim na materiał - musi on być naturalny. Tu polecana jest oczywiście bawełna oraz włókno bambusowe. Wato także odpowiednio dobrać kolor rożka - nie może on być intensywny czy pobudzający. Co więcej - wzorek też się liczy!