Walory użytkowe ślizgaczy do mebli

2017-12-16

Przesuwanie mebli nie należy do łatwych czynności, szczególnie gdy są one dość ciężkie i masywne. W takiej sytuacji rozwiązaniem okazują się ślizgacze, dzięki którym bez większego problemu można na nowo zaaranżować przestrzeń w domu bądź w biurze.

W codziennym życiu czasami naprawdę drobiazgi decydują o tym, że pewne rzeczy można wykonać znacznie szybciej i przede wszystkim bezpiecznie. Konieczność przemeblowania wynika z różnych powodów. Niektóre osoby lubią nieustanne zmiany w swoim otoczeniu, z kolei inni są zmuszeni do przesuwania mebli ze względu na stosunkowo małą przestrzeń mieszkania. Lekkie krzesło łatwo podnieść i je przemieścić, ale ze stołem już bywają kłopoty. Jeszcze gorzej, kiedy trzeba przesunąć ciężką szafę. Właśnie dlatego warto pomyśleć o ślizgaczach, które nie tylko w znacznej mierze ułatwią samo zadanie, ale także dodatkowo zabezpieczą meble, a zwłaszcza podłogę przed zarysowaniem.

Powierzchnie drewniane, ale także podłogi z panelami bądź wykładziną nietrudno zniszczyć podczas przesuwania mebli, a rysy na pewno nie dodają uroku podłogom. Lepiej o tym pamiętać, zanim podejmie się próbę ustawienia kanapy albo stołu w nowym miejscu. Ślizgacze, w zależności od typu, są przeznaczone do ochrony każdej powierzchni. Te z metalu albo teflonowe umożliwią poślizg na dywanach czy też wykładzinach, natomiast na podłogach drewnianych i pokrytych panelami najlepsze okazuje się wykorzystanie ślizgaczy filcowych. W związku z tym, że do wyboru są różne ich rozmiary, a także kolory, to nie powinno być problemu z wyborem odpowiednich ślizgaczy do swoich mebli.