Odpowiedni materac na dobry sen

2018-12-19

FDM materace każdy może dopasować indywidualnie do siebie, decydując się na dany materac można przez trzydzieści dni go wypróbować. Jednak nie chodzi o to by w ten sposób wybierać odpowiedni materac do spania. Dobrze jest najpierw o materacach poczytać a następnie zdecydować, który będzie odpowiedni.

RODZAJE MATERACY

Bardzo popularne materace z pianki produkowane przez fabrykę dobrych materacy są dzisiaj wykonane z pianki o bardzo dużej gęstości. Ta gęstość jest wielokrotnie wyższa od gęstości zwykłej pianki poliuretanowej. Dzięki temu materac nie odkształca się, a bardzo szybko reaguje na zmianę każdej pozycji ciała. Materac jest bardzo sprężysty, antyalergiczny i odporny na wilgoć. Dlatego też tego rodzaju materace najlepsze są dla małych dzieci. Z łatwością można znaleźć rozmiar odpowiadający rozmiarowi łóżeczka maluszka.

Materace fdm są lateksowe, pocketowe, multipocketowe, z wkładem z kokosa, bonelowe (zobacz). Bardzo istotne jest to, że każdy materac fdm pozwala na doskonałe wyspani się. Wszystko to dlatego, że materace fdm dają podparcie poszczególnym kręgom kręgosłupa. Zarówno głowa, barki, odcinek lędźwiowy czy uda, łydki i stopy leżą na części materaca, która odpowiada danym częściom ciała. Oznacza to, że twardość w tym miejscu a nie innym jest odpowiednia.

DOBRY SEN

Dobry sen to wyspanie się na dobrym materacu, wtedy nie czuje się bólu po rannym wstawaniu z łóżka. Ponadto materace można dopasować do każdego rodzaju i rozmiaru danego łóżka.