Tkanina bambusowa - czym jest i jakie są jej właściwości?

2019-03-27
Ubrania produkowane są z różnych tkanin. Ich wybór jest bardzo szeroki. Oznacza to, że każdy może znaleźć dla siebie ulubioną tkaninę. Jednak wybór tkaniny, z której wykonane są ubrania, jest niezwykle ważny w przypadku dzieci.

Czym jest tkanina z bambusa?

Tkanina bambusowa często mylona jest z bawełną. Jednak obie te tkaniny zasadniczo różnią się od siebie. Ta bambusowa jest zdecydowanie delikatniejsza w dotyku od bawełny. Poza tym ma zupełnie inny splot. Co ważne bambus także nie gniecie się tak bardzo, jak tkanina bawełniana. Oznacza to, że jest zdecydowanie praktyczniejsza w użyciu. Lepiej się prasuje i można ją prać w wysokiej temperaturze. Warto także dodać, że bambus jest rośliną, którą rzadko atakują szkodniki. Dzięki temu przy jej uprawie nie stosuje się pestycydów. To zatem tkanina niezwykle przyjazna środowisku. Rozkłada się w sposób naturalny.

Właściwości tkaniny bambusowej

Bambus jest niezwykle estetyczną tkaniną, wiele produktów z tego materiałów znajdziesz tutaj. Jednak to nie wszystkie jej zalety. Przede wszystkim tkanina bambusowa to tkanina, która posiada właściwości termoregulacyjne. Oznacza to, że w czasie lata tkanina jest o 2-3 stopnie chłodniejsza od temperatury otoczenia. Dzięki temu bambus to idealne rozwiązanie na gorące letnie noce. Tkanina ta jest także zdrowa. Jest bowiem antygrzybiczna oraz bakteriobójcza. Nie trzeba zatem dodawać, że jest to bardzo dobry wybór dla alergików. Na koniec warto dodać, że bambus świetnie wchłania wilgoć. Dlatego tkanina ta świetnie nadaje się nie tylko do produkcji ubrań, pościeli, ale także ręczników.