Nowoczesne rozwiązania wykończeniowe

2019-08-16
Pomysły na aranżację swojego nowego mieszkania możemy czerpać z wielu nieprzebranych źródeł. Istnieje niezliczona ilość poradników, instrukcji, katalogów oferowanych przez największe firmy remontowe i wykończeniowe. W aranżacji pomieszczeń warto iść z duchem czasu!

Nieoczywiste rozwiązania wychodzą na pierwszy plan

Jak sprawić, aby nasze mieszkanie nabrało wyjątkowego kolorytu i wyróżniało się na tle innych? Wdrażanie pewnych rozwiązań możemy zacząć już na etapie gruntownego remontu ścian i podłóg. Drugi etap, polegający na wyposażaniu naszego lokum, będzie także niezmiernie ważny, jednakże zaniedbując etap wykończeniowy pewnych problemów możemy po prostu nie przeskoczyć. Odpowiedni dobór tapet, paneli, parkietu, płytek na ścianę i innych materiałów co prawda spędza sen z powiek, ale jest jednym z najważniejszych wyborów na początku procesu aranżacji.

Farba, tapeta czy płytki na ścianę?

Nie jest powiedziane, że każde pomieszczenie musi mieć jednolity, identyczny wygląd na całej rozciągłości jego powierzchni. Daje się to zauważyć szczególnie w nowoczesnych apartamentach i modnych kawalerkach, w których zrezygnowano z oddzielnej kuchni, na rzecz jednego, dużego pomieszczenia spełniającego funkcję zarówno salonu, jak i miejsca do przygotowywania posiłków. W takim "łączonym" pomieszczeniu możemy zastosować różne tworzywa pokrywające ściany i podłogi. Przykładowo - płytki na ścianę - https://www.banyo.pl/pl/menu/plytki-scienne-139.html czy podłogę mogą stanowić część aneksu kuchennego. Odgraniczając "strefę kuchenną" od drugiej części pomieszczenia, warto pomyśleć o komplementarnych listwach podłogowych bądź innych rozwiązaniach, które odgraniczą jedną strefę od drugiej.