Hokery w kuchni? Czy to dobry pomysł?

2020-04-06

Wyposażenie kuchni to duże wyzwanie. Duża przestrzeń i salon z otwartą kuchnią to wielkie możliwości aranżacyjne. Coraz częściej w kuchni pojawia się wyspa, która może spełniać rolę barku. To świetne rozwiązanie na wydzielenie przestrzeni kuchennej i salonu. Takie rozwiązanie jest bardzo funkcjonalne.

Hokery w kuchni?

Hokery w kuchni to doskonały wybór na krzesła kuchenne. Blaty kuchenne i wyspy są zdecydowanie wyżej umiejscowione, stąd zwykłe krzesła nie sprawdziłyby się. Z pomocą przychodzą tzw. stołki barowe czyli hokery. Wybór jest przeogromny. Dostępne w pełnej gamie kolorystycznej, z najróżniejszych materiałów i o różnych kształtach. Jak wybrać idealne hokery do kuchni?

Jak wybrać hokery do kuchni?

Po pierwsze - styl

Wybierając stołki do kuchni należy zadbać o kompozycję całości. Jeśli kuchnia urządzona jest w stylu nowoczesnym, świetnie sprawdzą się hokery z tworzyw sztucznych. Drewniane zdecydowanie lepiej skomponują się ze stylem klasycznym. Hokery mogą również być dobrane na zasadzie kontrastu, będą wtedy oryginalnym dodatkiem do całości.

Po drugie - funkcjonalność

Jeśli miejsce przy wyspie ma również służyć jako przestrzeń do pracy, warto wybrać hokery z oparciem. Dobrym rozwiązaniem są również stołki z podłokietnikami. Uniwersalnym rozwiązaniem jest regulacja wysokości. Dzięki temu krzesło można dostosować do wzrostu domowników.

Hokery do doskonałe rozwiązanie w kuchni. Są wygodne i zajmują niewiele miejsca. Idealnie komponują się z wnętrzami urządzonymi w stylu nowoczesnym, jak i klasycznym.